Gone With The Wind; Dirty Dancing; Cry-Baby2013.06.30. 15:25, monsysy
Nos. Az a helyzet, hogy nem igazán tudtam, hogy milyen poszttal kezdjek, de semmiképpen sem akartam az első posztot betölteni olyan témával, amit mindenhol olvashattok, ilyen például az amnézia. Nem! Arról a dologról mindent tudtok, amit tudni kell, erről meg vagyok győződve. Inkább lezdeném egy régi filmmel, amit nem megnézni vétek: Elfújta a szél! Nem láttad még? Először is szégyelheted magad, másodszor pedig kapj gyorsan az egérhez és nézdd meg! Mivel nem vagyok benne biztos, hogy a történetet, filmet jól mesélném el, a Wikipédiát kértem segítségül, aki régi barátom. Nagyon rég láttam már a filmet, de arra emlékszem, hogy nagyon tetszett, ugyanúgy, mint a Cry-baby, a Dirty Dancing és a Dirty Dancing 2. Ezek azok a filmek, amiket ez embereknek minél hamarabb látniuk kell, mert ezek a filmipar csodái és büszkeségei! ;)
FIGYELEM! SPOILER VESZÉLY!

Gone With The Wind - Elfújta a szél
A film -és az alapjául szolgáló könyv- központi témája Scarlett O'Harának, egy déli ültetvényes lányának boldogulása az amerikai polgárháború, majd később a Dél megváltozott viszonyai közepette. A történet elején Scarlettel édesapja georgai birtokán, Tarán találkozunk, ahol a udvarlói gyűrűjében látjuk őt, elkényeztetett földbirtokos-kisasszonyként. A cselekményt megindító mozzanat Scarlett reménytelen szerelme Ashley Wilkes, a szomszédos földbirtokos fia iránt. Ashley azonban egy másik lányt, Melaney Wilkest veszi feleségül; bosszúból Scarlett hozzámegy Melanie bátyjához, Charles Hamiltonhoz. Mindez a Wilkes birtokon tartott kerti mulatság napján zajlik; emlékezetes ez a nap, hisz ekkor találkozik Scarlett először Rhett Butlerrel, és ezen a napon tör ki a polgárháború. Scarlett házassága nem tart sokáig, mert Charles hamar áldozatul esik a háborúnak, Scarlett ezután Atlantába költözik - ahol Melanie is lakik -, hogy Ashley közelében lehessen, ha a férfi hazalátogat a frontról. Azonban Atlantából az előrenyomuló jenkik miatt menekülni kényszerül Melanie-val, aki nemrég hozta világra Ashley gyermekét. A menekülésben Butler kapitány lesz segítségükre - legalábbis egy darabig, mert útközben otthagyja őket, hogy beálljon a Konföderáció hadseregébe. Scarlett elcsigázottan, de reménykedve érkezik haza Tarára, ahol édesanyja halálával, és egy jenkik által kifosztott birtokkal kell szembesülnie. Itt ér véget a film első része. A második rész elején azt látjuk, hogyan próbál megbirkózni Scarlett a háború utáni nehéz viszonyokkal, hogy fentarthassa a birtokot, és enni adjon a családjának. Az időközben hazatért Ashley ebben nem sok segítségére tud lenni, így Scarlett hozzámegy Frank Kennedyhez, húga vőlegényéhez, akinek sikerült némi pénzt összeszednie atlantai üzlete segítségével. Scarlett ismét Atlantába költözik, és hamarosan másodjára is megözvegyül: Franket egy utcai összecsapás során meggyilkolják. Rhett ekkor látja elérkezettnek az időt arra, hogy előálljon szerelmi vallomásával, és megkérje az éppen megözvegyült nő kezét. "Nem várhatok mindig arra, hogy éppen két férj között legyen" - mondja Scarlettnek. Házasságuk azonban Scarlett Ashley utáni reménytelen epekedése miatt boldogtalan lesz, és lányuk halálát követően viszonyuk végképp megromlik. Melanie halálának napján Rhett úgy dönt, elhagyja az asszonyt, hogy ne álljon annak útjában, és Scarlett végre imádott Ashley-jé lehessen. A tragikus fordulat, hogy Scarlett ekkor jön rá, hogy igazából már régóta Rhettet szereti, az Ashley iránti érzelmei csak gyerekes illúzión alapultak. Rhettet viszont nem sikerül meggyőznie; a férfi Scarlett könnyes szerelmi vallomására, és a jövőjüket firtató kérdésre csak ennyit válaszol: „Őszintén szólva kedvesem, fütyülök rá.”

Cry-Baby
Wade "Cry-Baby" Walker (Johnny Depp) a leghidegebb, legkeményebb fickó a baltimore-i középiskolában. Képes arra, hogy egyetlen könnycseppet görgessen végig az arcán, és ezzel minden lányt meg tud őrjíteni, különösen Alison Vernon-Williamst (Amy Locane). A gyönyörű és gazdag lány hamarosan Cry Baby rocker-bandájához csapódik. Nem sok idő kell hozzá, s máris magáénak érzi a rockabilly zenét és a suhanó kocsikat.

Dirty Dancing - Piszkos tánc
1963 nyarán, a 17 éves New York-i Frances Houseman, (nevét Frances Perkinsről kapta, aki az első nő volt az amerikai kormányban) becenevén Baby, a Kellerman Hegyi Tó Hotelban vakációzik jómódú középosztálybeli családjával. Baby azt tervezi, hogy a Mount Holyoke College-re fog járni, hogy közgazdaságtant tanuljon, hogy azután belépjen a békehadtestbe. Baby apja, Jake, az üdülőtulajdonos, Max Kellerman személyi orvosa. Baby táncolni tanul az üdülőhely táncoktatójától, Johnny Castle-től, aki a munkásosztályból származik. Amikor Babyt meghívják az egyik partira, megtetszik neki a tánc. Később Baby felfedezi, hogy Johnny táncpartnere, Penny Johnson terhes Robbie Gouldtól, a pincértől, aki Baby nővérével, Lisával randevúzik. Amikor Baby megtudja, hogy Robbie nem hajlandó tudomást venni a babáról, az apjától kér pénzt Penny abortuszára. Mivel Penny még lábadozik az abortusz után, ezért nem tud részt venni a táncversenyen, ahol minden évben Johnny és Penny is fellép. Baby elvállalja, hogy Johnny táncpartnere lesz a versenyen. Miközben gyakorolnak a versenyre, egymásba szeretnek. Az előadásuk a Sheldrake-ben nagyszerűen sikerül. Amikor visszatérnek a hotelba, megtudják, hogy Penny abortusza közben műhiba lépett fel. Baby ráveszi az apját, aki orvos, hogy segítsen, de az apa azt hiszi, hogy Penny Johnnytól terhes, ezért megtiltja Babynek, hogy találkozzon vele. Baby ellenszegül az apjának és titokban mégis találkozgat Johnnyval. A kapcsolatot felfedik, miután Johnnyt azzal vádolják, hogy lopott az egyik üdülővendégtől; Baby, hogy megóvja őt az elbocsátástól, bevallja, hogy Johhny azon az éjszakán vele volt. Johnnyt végül tisztázzák a lopásvád alól. Dr. Houseman megtudja, hogy az igaz bűnös Penny terhességében Robbie volt, és nem Johnny, majd bocsánatot kér.
|